Spóźnione, ale szczere podsumowanie sezonu 2016/17 made by Wagon Trzeci.

OBEJRZANE MECZE:

93 spotkania na 67 stadionach w 61 miejscowościach, w 12 województwach i 5 państwach, w każdym z dwunastu miesięcy od lipca do czerwca, w każdy możliwy dzień tygodnia. Nie robiło mi różnicy czy termometr wskazywał -10 czy +30 stopni, czy z nieba leje się żar, czy też może nad stadionem przechodzi akurat gradobicie. Dojechałbym pewnie do setki, ale kilka z planowanych gier zostało przełożonych, kilka sam odpuściłem, zdarzyło się też spóźnić na samolot. We wszystkich tych meczach padło łącznie 331 goli, chociaż oczywiście nie wszystkie widziałem.

 

PRZEJECHANE KILOMETRY:

16 663 (w jedną stronę) w zdecydowanej większości transportem publicznym, bo jak część z was wie, a część być może nie uwierzy – nie mam kurwa prawa jazdy 😀 Zdecydowaną większość kilometrówki nabiły oczywiście podróże lotnicze, ale kilkusetkilometrowe wyprawy pociągiem nie są dla mnie niczym nadzwyczajnym i jest to zdecydowanie mój ulubiony środek transportu.

 

BILETY:

1062 PLN, 270 Kč i 282 €, 57 spotkań biletowanych. Formy zdobywania biletów przeróżne, od klasycznego nabycia w kasie przed meczem, przez zakupy online z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, po dorabianie koników i kupowanie karnetów na całą rundę. Niestety, wejściówki coraz częściej przybierają formę paragonów albo wydruków na domowej drukarce, nad czym jako kolekcjoner boleję niezmiernie.

 

ROZGRYWKI:

Nie tylko pogoda i dzień tygodnia nie mają dla mnie znaczenia. Klasa rozgrywkowa też nada się każda i niezmiernie cieszę się, że trafiłem wszystkie szczeble oferowane przez PZPN i jego lokalne oddziały, łącznie z Pucharem Polski i meczem naszej narodowej reprezentacji. Nie załapałem się tylko na europejskie puchary, ale za to zaliczyłem międzynarodowy turniej rangi mistrzowskiej (chuj, że U-21) no i za granicą też się coś widziało.

Ekstraklasa – 16

I liga – 3

II liga – 3

III liga – 10

IV liga – 4

Klasa okręgowa – 3

A Klasa – 15

B Klasa – 14

C Klasa – 2

Puchar Polski – 3

el. Mistrzostw Świata 2018 – 1

UEFA EURO U-21 2017 – 3

I poziom włoski – 2

II poziom włoski – 1

V poziom włoski – 1

II poziom czeski – 2

IV poziom czeski – 1

V poziom czeski – 2

VIII poziom czeski – 1

I poziom niemiecki – 2

XI poziom niemiecki – 1

I poziom hiszpański – 3

 

WOLNE WNIOSKI:

Tu nie ma co snuć wniosków, tu trzeba przeglądać terminarze!